160542-2022 - ÄndringSverige-Borås: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och trävaror
Referensnummer: 2022-00003IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar UM´s behov av Bygg- och trävaror för både avhämtning och leverans.
Det innebär att en fysisk butik måste finnas inom rimligt avstånd från UM´s verksamheter. Sortimentet ska även finnas disponibelt för avrop via UM´s E-handel.