160554-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer, plattor, bildskärmar, tillbehör och tjänster.
Referensnummer: 1583-2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket (nedan kallad den upphandlande myndigheten), inbjuder till anbudsgivning av datorer, plattor, bildskärmar, tillbehör och tjänster. Produkterna och tjänsterna ska användas inom Sveriges Domstolar.
Anbud ska vara den upphandlande myndigheten tillhanda senast 15.12.2016.
Frågor ska ställas senast 8.12.2016.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen