160555-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Byggmaterialrelaterade produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och Trävaror Linköping.
Referensnummer: UH-2016-430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) anbudsgivare som antas gällande successiva leveranser av ”Bygg- och Trävaror”. Samtliga villkor för beställning och avrop är fastslagna i ramavtalet.
Beräknad avtalsstart är 30.6.2017.
Observera att ramavtalet inte omfattar leveranser av ”Bygg- och Trävaror” till Linköpings kommuns eller de kommunala bolagens verksamhet inom entreprenader gällande bygg-, mark- och anläggningsarbeten.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 03410000 Trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen