Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: EH 2019-0028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Egnahems AB avser upphandla bemanning av diverse tjänster inom bemanning, ekonomi, marknad och kommunikation.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med 2 leverantörer. Avrop kommer att ske utifrån den rangordning som fastställts i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79992000 Receptionstjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen