Inbjudan till upphandling Karolinska Institutet inbjuder er härmed att lämna anbud avseende forskningssjuksköterska för cancerregistrering och journaldatainhämtning från alla Sveriges sjukhus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till upphandling Karolinska Institutet inbjuder er härmed att lämna anbud avseende forskningssjuksköterska för cancerregistrering och journaldatainhämtning från alla Sveriges sjukhus. Omfattning Tjänsten beräknas pågå ca 5 - 6 månader under 2021med ca 40 timmar per vecka. Med anledning av den pågående pandemin kan den sammanlagda arbetstiden dock behöva fördelas under en något längre period (exempelvis om åtkomst till sjukhusen tillfälligt är begränsad).