160638-2018 - ResultatSverige-Hässleholm: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infotainment
Referensnummer: 127/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ett helhetsåtagande av Infotainmentsystemet omfattar i huvudsak.
Att;
— fullgöra Leverans av Infotainmentenheter,
— kundanpassa och implementera Programvaror,
— Förvalta Infotainmentsystemet och,
— utveckla konceptet infotainment samt Infotainmentsystemet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser ett helhetsåtagande av Infotainmentsystemet och därvid.