160709-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck, regummering och däckservice.
Referensnummer: 410/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar: Nya och regummerade däck samt däckservice för samtliga typer av fordon, entreprenadmaskiner och motorredskap etc.: ”Lastbilsdäck m.m.”, ”Bussdäck m.m.” samt ”Personbilsdäck m.m.”.