160711-2019 - ÄndringSverige-Landskrona: Installation av ventilation
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsservice och installation
Referensnummer: 2019/128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331210 Installation av ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ny, om och-tillbyggnationer samt service- och reparationsarbeten avseende ventilationssystem för befintliga objekt.
Föregående år var volymen ca 1,6 MSEK. Anbudsgivaren kan betrakta detta som en vägledning för omfattningen.