Upphandlingen omfattar bevaknings-, väktar- och ordningsvaktstjänster, larmmottagning, utryckning, kamerabevakningstjänster samt andra tjänster av skyddande karaktär för byggnader och personal i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för perioden 2022-08-01 – 2024-07-31 med möjlighet för Köparen att förlänga avtalstiden 1+1 år. Angivet startdatum är preliminär och kan komma att justeras. Om preliminär avtalsstart justeras kommer avtalsslut ändras i samma mån.