160818-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
ILS bana 19 Ronneby
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling avseende installation av ILS bana 19, skyltar och RGL-ljus samt byte av inflygningsljusmaster bana 19 på F17 Ronneby flygplats.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner