Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – FAST 2017-00022 Arkitektupphandling Ny byggnad för psykiatrisk vård NÄLTrollhättan.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser teknisk konsulttjänst inom området Arkitekt för deltagande i programhandling, systemhandling samt med option för detaljprojektering av projektet beskrivet under AUA.21.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Denna upphandling avser teknisk konsulttjänst inom området Arkitekt för deltagande i programhandling, systemhandling samt med option för detaljprojektering av projektet beskrivet under AUA.21. Projekt.
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser teknisk konsulttjänst inom området Arkitekt för deltagande i programhandling, systemhandling samt med option för detaljprojektering av projektet beskrivet under AUA.21. Projektet är beläget inom Norra Älvsborgs Länssjukhus (NÄL) som är en del av NU-sjukvården.