2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledarskapsutbildningar och chefsstöd för högre chefer
Beskrivning: Upphandling av tjänster inom HR i tre delområden: - Leda andra utan att vara chef - Utvecklande ledarskap (UL) - Chefsstöd för högre chefer
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leda andra utan att vara chef
Beskrivning: Utbildning i att leda andra utan att vara chef. Anpassning av innehållet ska genomföras av kund tillsammans med Leverantör.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116671:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80590000 Handledning, 79998000 Coachning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvecklande ledarskap
Beskrivning: Leverantören åtar sig att genomföra utbildning enligt Försvarshögskolans modell Utvecklande ledarskap (UL).
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116671:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Chefsstöd för högre chefer
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av chefsstöd för högre chefer (direktörer, förvaltningschefer).
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116671:Lot:3