16089-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Gävle
Referensnummer: 21-02291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Gävle
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60640000 Sjöfartstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom Anbudsområde 1 - Gävle.
Anbudsområde 2 - Sundsvall
Del nr: 2
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom Anbudsområde 2 - Sundsvall
Anbudsområde 3 - Spikarna
Del nr: 3
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom Anbudsområde 3 - Spikarna
Anbudsområde 4 - Härnösand
Del nr: 4
60600000 Transport på vattenvägar
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom Anbudsområde 4 - Härnösand