Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Flygplatsljus och ILS, F7 Såtenäs 2017-2018
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende installation av flygplatsljus för bana 01-19, ILS samt förläggning av inflygningskabel bana 01 på F7 Såtenäs flygplats.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.