160904-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Operationslampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampor med tillbehör, ramavtal
Referensnummer: RS 2022-02532
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31524110 Operationslampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Operationslampor med tillbehör, takmonterade, kameror, monitorarmar, och sterilhandtag till operationslampor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162100 Utrustning för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen