Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bärbara datorer, dockningsstationer och tjänster
Referensnummer: KS2022/1008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens avser att tillgodose Enköpings kommuns dess bolags/förbunds behov av bärbara datorer, dockningsstationer och tjänster av hög kvalitet och till marknadsmässiga priser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen