160939-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Undersökningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kvantitativa och kvalitativa undersökningstjänster
Referensnummer: 22-5831
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser undersökningstjänster för kvantitativa och kvalitativa undersökningar. Undersökningarna innefattar insamling av data, analys, redovisning av resultat och ska kunna utföras via telefon, webb, digitalt, via pappersenkäter och intervjuer, enskilt och i grupp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73110000 Forskning, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79311400 Ekonomiska undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar kvantitativa och kvalitativa undersökningar och FI kan komma att beställa uppdrag som gäller allmänhetens kunskap och förmåga inom privatekonomi.
Anbudsgivaren ska lämna anbud på hela upphandlingen. Upphandlingens omfattning och krav på tjänsten framgår vidare av avsnitt 1.30 Krav på tjänsten.