Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll – fastighetsteknik
Referensnummer: SK2022-0369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollentuna Kommunfastigheter AB och Sollentuna Kommun avser att upphandla ett gemensamt kontrakt för drift och avhjälpande underhåll av fastigheter.
Entreprenaden avser tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll och vissa administrativa arbetsuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen