Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt stöd för hantering av Statsbidrag
Referensnummer: AMF 2021/1071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar digitalt stöd för hantering av statsbidrag. IT-systemet ska stödja så stor del som möjligt av AMF:s och stadsdelsförvaltningarnas process för Hantering av Statsbidrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen