160943-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster.
Referensnummer: KS2017-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadmaskiner inklusive förare såsom grävmaskiner, grävlastare, hjullastare och dumpers.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen