160949-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal Brandkonsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Brandkonsult
BeskrivningRamavtalet omfattar konsulttjänst avseende brandfrågor som brandkonsult. Uppdrag kommer att variera i omfattning och storlek från mindre utredningsuppdrag till större projekteringsuppdrag beroende på beställarens behov och på projektens storlek och komplexitet.
Intern identifierareMIC 2025/141
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Brandkonsult