160957-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förbrukningsartiklar för tandvård – Tandvårdsmaterial, allmänt Del 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTandvårdsmaterial, allmänt Del 1
BeskrivningInom tandvårdsmaterial allmänt avtalar vi produkter såsom tandfyllnads- och endodontimaterial, profylaxmaterial, produkter för puts och polering, samt olika engångsartiklar, utrustning, tillbehör, avtrycksmaterial och instrument som används i det dagliga kliniska tandvårdsarbetet.
Intern identifierareVF2025-00014
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningUpphandling av tandvårdsmaterial för förbrukning, såsom tandfyllnads- och endodontimaterial, profylaxmaterial, produkter för puts och polering, samt olika engångsartiklar, utrustning, tillbehör, avtrycksmaterial och instrument som används i det dagliga kliniska tandvårdsarbetet.
Intern identifierare1850070-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
BeskrivningSe upphandlingsunderlag
Intern identifierare1850071-1