2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsmedicinska utredningar
Beskrivning: Denna upphandling avser försäkringsmedicinska utredningar
Intern identifierare: UPPH2024-00111
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt 19 kap. lagen (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85140000 Diverse hälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Region Uppsala bjuder in till upphandling av Försäkringsmedicinska utredningar. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Underlaget är uppdelat i följande avsnitt: Administrativa föreskrifter 1. Kravspecifikation 2. Avtal 3. I underlaget hänvisas till ett antal bilagor, som utgör en del av upphandlingsdokumenten. Frågor om upphandlingsdokumenten ska ställas via funktionen för Frågor och Svar direkt i ärendet i TendSign.
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85140000 Diverse hälsovård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Beskrivning: Krav på tjänsten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Mall för upphandlingskontrakt
Beskrivning: Avtal