161007-2026 - Resultat
Sverige – Byggteknisk projektledning – Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster för projektledning
BeskrivningRamavtal med två leverantörer (Konsulter) för olika typer av projektledningstjänster inom bygg- och fastighetssektorn.
Intern identifierare534-2024/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal med två leverantörer för olika typer av projektledningstjänster inom bygg- och fastighetssektorn. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling och arbeten under avtalsperioden som innehåller säkerhetsskyddsklassificerade uppgifter ska utföras i RDF:s lokaler i Stockholm.
Intern identifierareKonsulttjänster för projektledning