161022-2021 - ResultatSverige-Linköping: Städning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster LeanLink, Hertig Karlsgatan
Referensnummer: Ks26 2020-130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på upphandling av ett avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i LeanLink´s kontorslokaler, Hertig Karlsgatan 5 A.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen