161031-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industristädtjänster Ramavtal
Referensnummer: UH 19-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ramavtal för schemalagd samt behovsstyrd industristädning på produktionsanläggningar hos Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser schemalagd samt behovsstyrd industristädning på produktionsanläggningar hos Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB