161034-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Ramavtal kommunikationsbyråtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal kommunikationsbyråtjänster
BeskrivningDigg har behov av ett ramavtal för kommunikationbyråtjänster. Ramavtal avses tecknas med en leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFullservice kommunikationsbyrå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89825:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring