Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets
Referensnummer: UH-2020-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen avser succesiva leveranser under avtalstiden. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
Upphandlingen administreras av Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09100000 Bränslen, 09111000 Kol och kolbaserade bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen