161117-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Städtjänster 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster 2026
BeskrivningUpphandling av lokalvård till enheter inom Stockholms läns sjukvårdsområde samt övriga avropsberättigade inom Region Stockholm. Denna upphandling omfattar städtjänster inom patienvårdmiljö.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126984:Lot:1