2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem och tillhörande moduler
Beskrivning: Hagfors kommun inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökan att delta i upphandling av upphandling av Lönesystem med tillhörande moduler för Hagfors, Sunne, Torsby och Munkfors kommuner.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127181:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal