161126-2023 - ResultatSverige-Linköping: Operationsbord
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsbord
Referensnummer: UC-2021-517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192230 Operationsbord
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser semimobila avancerade operationsbord och pelare (mobila och fasta) till Vrinnevisjukhuset i Norrköping, Lasarettet i Motala och Universitetssjukhuset i Linköping.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33192200 Bord för medicinska ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen