161156-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reklamrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mediebyrå rekrytering tryckta, digitala medier inkl. arbetsgivarvarumärkesstärkande kampanjer 2022, SLL1901
Referensnummer: FSN 2022-0333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal mediebyrå inför rekrytering tryckta medier, digitala, arbetsgivarvarumärkesstärkande kampanjer och sociala medier tecknas med mellan (ett till tre) 1-3 leverantörer med fördelningsnyckel rangordning. Tidningar som annonseras i inför rekrytering är exempelvis dagspress och facktidningar som Läkartidningen och Dagens Medicin. Digital media avser exempelvis tillhörande banners för webtidningar i fackpress och övriga tidningar, olika rekryteringssajter samt sociala medier kan vara exempelvis Linkedin och Meta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal mediebyrå inför rekrytering tryckta medier, digtala, arbetsgivarvarumärkesstärkande kampanjer och sociala medier tecknas med mellan (ett till tre) 1-3 leverantörer med fördelningsnyckel rangordning. Tidningar som annonseras i inför rekrytering är exempelvis dagspress och facktidningar som Läkartidningen och Dagens Medicin, etc. Digital media avser exempelvis tillhörande banners för webtidningar i fackpress och övriga tidningar, olika rekryteringssajter samt sociala medier te x Linkedin och Meta.