See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning och avyttring av orötat slam
Beskrivning: Beställaren upphandlar hämtning och avyttring av orötat slam från Pinans avloppsreningsverk. Slammet har historiskt behövt hämtas 1-2 gånger per vecka, oftare på sommaren, i en täckt container. Varje hämtning har varit ungefär 35 ton.
Intern identifierare: 23/200
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000