161197-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetskläder ytterkläder, varselkläder, ytterskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder ytterkläder, varselkläder, ytterskor
BeskrivningAvtalet avser arbetskläder ytterkläder, varselkläder, skor för succesiva avrop under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120160:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder