Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyld mat till vård- och omsorgstagare i ordinärt boende
Referensnummer: KS 2020/0087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av färdiglagad mat med distribution till vård- och omsorgstagare i ordinärt boende i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning, av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun upphandlingsverktyg www-e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen