161268-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering akustik.
Referensnummer: UH-2016-142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter upphandlar ramavtal vilket omfattar utförande av teknikkonsulttjänster med inriktning på akustik, det vill säga projektering inom teknikområdet akustik, för samtliga avropande myndigheters behov.
Avropande myndigheter är:
— Norrköpings kommun,
— Norrköpings kommuns Lokalförvaltning AB.
Upphandlingen avser ramavtal med fem (5) anbudsgivare, förutsatt att fem (5) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda.
Anbud ska lämnas i elektronisk form via www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen