161287-2017 - ResultatSverige-Sollentuna: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, support och konsultstöd till Sollentuna kommuns beslutsstöd BIBA.
Referensnummer: 2017/0009 UPPH.158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett förvaltningsåtagande samt löpande konsulttjänster med specialistkompetens inom dataintegration med SQL Server, SSIS (SQL Server Integration Services), SSAS (Microsoft SQL Server Analysis Services) och SAP Business Objects.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen