161305-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Sand och lera
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geomembran till tätskikt och dränskikt för sluttäckning av avfallsdeponi
Referensnummer: 2015-001469 455
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser geomembran till tätskikt för sluttäckning av avfallsdeponi för succesiv leverans. Totalt sett ska en yta om ca 70 000 kvm täckas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14200000 Sand och lera, 43324000 Dräneringsutrustning, 44112100 Skyddskonstruktion, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen