161321-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fjärrstyrda larmanordningar – Trygghetslarm Ordinärt boende 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetslarm Ordinärt boende 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar hyra av trygghetslarm samt tillbehör för ordinärt boende i Osby kommun.
Intern identifierareHON 2024-42
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTrygghetslarm Ordinärt boende 2024
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Mängd2 400 000
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1