2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och VA-projektör
Beskrivning: Upphandlingen avser mark- och VA-Projektörer till uppdrag inom Lidköpings kommun. Upphandlingen är uppdelad i två delområden, delområde 1 - Projektering och delområde 2 - Projekt- och byggledning. Leverantören kan lämna anbud på antingen ett (1) eller båda delområdena. Delområdena kommer att utvärderas var för sig.
Intern identifierare: 2024-79
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Inbjudan, administrativa föreskrifter, generella krav på leverantör, generella krav på tjänsten, kommersiella villkor
Beskrivning: Upphandlingen avser konsulttjänster inom gata/mark och VA.
Intern identifierare: 1561955
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - projektering
Beskrivning: Konsulter inom gata/mark och VA.
Intern identifierare: 1561956
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - byggledning och byggsamordning
Beskrivning: Konsulter inom mark/gata och VA.
Intern identifierare: 1561957