161348-2021 - ÄndringSverige-Malmö: Vattendistribution och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av öppna dagvattenanläggningar
Referensnummer: 21/00316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av drift och underhåll inom av Beställaren förvaltade öppna dagvattenanläggningar, det vill säga dammar och diken. Upphandlingen omfattar dock inte muddringsarbeten, lagning av erosionsskador eller anläggningsarbeten