Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygglovssystem - digitalisering av bygglovsprocessen
Referensnummer: KS2020/1032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att digitalisera bygglovsprocessen genom ett verksamhetssystem för bygglovshantering
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen