16137-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsprodukter inom interventionell kardiologi, radiologi och neuoradiologi
Referensnummer: 18/187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förbrukningsprodukter inom interventionell kardiologi, radiologi samt neuroradiologi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141310 Injektionssprutor, 33141320 Nålar för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen