See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däckservice
Beskrivning: Upphandlingen avseende däck och däckservice för Karlskoga kommun och Filipstads kommun.
Intern identifierare: 23-1010-1311-1010-196
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling avseende däck och däckservice för Karlskoga kommun och Filipstads kommun.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1, Lätta fordon Karlskoga
Beskrivning: Avser däck och däckservice för lätta fordon för Karlskoga kommuns räkning.
Huvudklassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2, Tunga fordon samt maskiner Karlskoga
Beskrivning: Däck och däckservice avseende tunga fordon samt maskiner för Karlskoga kommuns räkning.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3, Filipstad
Beskrivning: Däck och däckservice för både lätta och tunga fordon samt maskiner för Filipstads kommun.