16138-2019 - ResultatSverige-Märsta: Utrustning till utomhusidrott
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsutrustning samt årlig säkerhetsbesiktning
Referensnummer: UH-2018-186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp efter avrop av idrottsutrustning för inom och utomhusbruk till Sigtuna kommuns sportanläggningar och idrottshallar.
I uppdraget ska även den årliga säkerhetsbesiktningen utföras.
Avtalsperioden är tre (3) år med möjlighet till förlängning ett (1) år.
Ramavtal tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen