161407-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Grus- och stenprodukter 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus- och stenprodukter 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för grus- och stenprodukter som ska användas i kommunens verksamheter, projekt och löpande arbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109025:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial