161426-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Hantverkstjänster - Bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster - Bygg
BeskrivningFörfrågan omfattar tecknande av ramavtal med entreprenör för utförande av byggservicearbeten inom Ängelholmshems fastighetsbestånd. Ramavtalet omfattar byggnadsrelaterade arbeten inom fastighetsunderhåll av planerad och akut karaktär. Entreprenadarbeten för ny-, om- och tillbyggnad kan förekomma.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125430:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten