161561-2017 - ÄndringSverige-Karlskrona: Brandskyddstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd.
Referensnummer: KS 2017/592 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att tillförsäkra Karlskrona kommun, AB Karlskronahem samt Kruthusen företagsfastigheter AB fortlöpande leveranser och årskontroller/service gällande rubricerade tjänster.