161590-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalitativ analys över lokalanvändning vid Göteborgs universitet.
Referensnummer: EUI 17 027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kvalitativ analys över utbildningsvetenskapliga fakultetens lokaler. Efterfrågat uppdrag syftar till att analysera lokalplanering och lokalanvändning utifrån ett ekonomiskt, socialt, miljö och verksamhetsmässigt perspektiv. Mer information ges i nedan angiven beskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 79500000 Kontorshjälp, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen