2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av lagerhållning, distribution samt plock och pack
Beskrivning: SiS inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av lagerhållning och distribution av utställningsmaterial och tryckt material. I lagerhållning och distribution av utställningsmaterial ingår bland annat bord och roll-ups till myndighetens ungdomshem och LVM-hem, huvudkontoret och till olika mässor samt konferenser runt om i landet. I lagerhållning och distribution av tryckt material ingår pocketböcker till hela myndigheten och andra beställare ur allmänheten. Tjänsten innebär att Leverantören ska lagerhålla SiS befintliga lager, ordermottagning, plock och packning av lagerhållna varor samt distribution. Mot bakgrund av framtagen behovsanalys samt informationsinsamling med förankring till framtida inköpsbehov är det uppskattade avtalsvärdet för hela avtalsperioden (inkl. förlängningsoptioner) 1 500 000 SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79991000 Lagerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling av lagerhållning, distribution samt pack och plock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92585:Lot:1